203PA6K400A
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
203PA6K400A
203PA6K400A
型号
203PA6K400A
描述
6.4K OHMS 0.25W 0.1%
数据表
203PA6K400A.pdf
交付服务
203PA6K400A
内容 *
    203PA6K400A 规格
    Features-
    Tolerance±0.05%
    Resistance6.4 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseRadial, Tubular
    Size / Dimension0.270" Dia x 0.340" L (6.86mm x 8.64mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-60°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageRadial
    Temperature Coefficient±10ppm/°C