203A20R00F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
203A20R00F
203A20R00F
型号
203A20R00F
品牌
Ohmite
描述
20 OHMS 0.25W 1%
数据表
203A20R00F.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
203A20R00F
内容 *
    203A20R00F 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance20 Ohms
    Composition-
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.250" Dia x 0.343" L (6.35mm x 8.71mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-60°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±10ppm/°C