15FR050E-B
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
15FR050E-B
15FR050E-B
型号
15FR050E-B
描述
RES 0.05 OHM 1% 5W AXIAL
数据表
15FR050E-B.pdf
交付服务
15FR050E-B
内容 *
    15FR050E-B 规格
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance50 mOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.331" Dia x 0.937" L (8.40mm x 23.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C