15FR008E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
15FR008E
15FR008E
型号
15FR008E
品牌
Ohmite
描述
RES 0.008 OHM 1% 5W AXIAL
数据表
15FR008E.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
15FR008E
内容 *
    15FR008E 规格
    Series10
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance8 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.331" Dia x 0.937" L (8.40mm x 23.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C