14FPR050E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
14FPR050E
14FPR050E
型号
14FPR050E
品牌
Ohmite
描述
RES 50M OHM 1% 4.5W AXIAL
数据表
14FPR050E.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
14FPR050E
内容 *
    14FPR050E 规格
    Series10
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance50 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)4.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.335" Dia x 1.059" L (8.51mm x 26.90mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C