13FR020E-T
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
13FR020E-T
13FR020E-T
型号
13FR020E-T
品牌
Ohmite
描述
RES 0.02 OHM 1% 3W AXIAL
数据表
13FR020E-T.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
13FR020E-T
内容 *
    13FR020E-T 规格
    Series10
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±1%
    Resistance20 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.205" Dia x 0.571" L (5.20mm x 14.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C