13FPR030E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
13FPR030E
13FPR030E
型号
13FPR030E
品牌
Ohmite
描述
RES 0.03 OHM 1% 3W AXIAL
数据表
13FPR030E.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
13FPR030E
内容 *
    13FPR030E 规格
    Series10
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance30 mOhms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.200" Dia x 0.626" L (5.08mm x 15.90mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    Number of Terminations4
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C