105A73R20T
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
105A73R20T
105A73R20T
型号
105A73R20T
品牌
Ohmite
描述
RES 73.2 OHM 0.01% 1/8W AXIAL
数据表
105A73R20T.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
105A73R20T
内容 *
    105A73R20T 规格
    Series10
    RoHSRoHS
    FeaturesCurrent Sense
    Tolerance±0.01%
    Resistance73.2 Ohms
    CompositionMetal Element
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C