104BA363KDS
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
104BA363KDS
104BA363KDS
型号
104BA363KDS
品牌
Ohmite
描述
RES 36K OHM 10% 7W AXIAL
数据表
104BA363KDS.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
104BA363KDS
内容 *
    104BA363KDS 规格
    Series100
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
    Tolerance±10%
    Resistance36 kOhms
    CompositionCeramic
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)7W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 4.126" L (7.90mm x 104.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 230°C