102A200R0B
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
102A200R0B
102A200R0B
型号
102A200R0B
描述
RES 200 OHM 0.1% 1/10W AXIAL
数据表
102A200R0B.pdf
交付服务
102A200R0B
内容 *
    102A200R0B 规格
    Series100
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±0.1%
    Resistance200 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 2.126" L (7.90mm x 54.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 230°C