102A200K0F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
102A200K0F
102A200K0F
型号
102A200K0F
品牌
Ohmite
描述
RES 200K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
数据表
102A200K0F.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
102A200K0F
内容 *
    102A200K0F 规格
    Series100
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±0.1%
    Resistance200 kOhms
    CompositionCeramic
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 2.126" L (7.90mm x 54.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 230°C