T38421-20-0
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 接线板-隔离板
T38421-20-0
T38421-20-0
型号
T38421-20-0
品牌
Curtis Industries
描述
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
数据表
T38421-20-0.pdf
分类
接线板-隔离板
交付服务
T38421-20-0
内容 *
    T38421-20-0 规格
    Series38000
    RoHSRoHS
    Color-
    Pitch0.375" (9.53mm)
    FeaturesFlange
    Wire Gauge12-22 AWG
    Part StatusActive
    Barrier Type2 Wall (Dual)
    Number of Rows1
    Voltage Rating300V
    Top TerminationScrews with Captive Plate
    Bottom TerminationSolder Turret, Insulated
    Number of Circuits20
    Terminal Block TypeBarrier Block
    Current Rating (Amps)20A