T38362-20-0
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 接线板-隔离板
T38362-20-0
T38362-20-0
型号
T38362-20-0
品牌
Curtis Industries
描述
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
数据表
T38362-20-0.pdf
分类
接线板-隔离板
交付服务
T38362-20-0
内容 *
    T38362-20-0 规格
    Series38000
    RoHSRoHS
    Color-
    Pitch0.375" (9.53mm)
    Features-
    Wire Gauge12-22 AWG
    Part StatusActive
    Barrier Type2 Wall (Dual)
    Number of Rows1
    Voltage Rating300V
    Top TerminationScrews
    Bottom TerminationWire Wrap, Insulated
    Number of Circuits20
    Terminal Block TypeBarrier Block
    Current Rating (Amps)20A