M39003/09-0238H
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
M39003/09-0238H
M39003/09-0238H
型号
M39003/09-0238H
描述
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL
数据表
M39003/09-0238H.pdf
交付服务
M39003/09-0238H
内容 *
    M39003/09-0238H 规格
    Part Status Active
    Capacitance 39µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 20V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
    Height - Seated (Max) -
    Lead Spacing -
    Manufacturer Size Code C
    Features Military
    Failure Rate R (0.01%)