M39003/09-0061H
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
M39003/09-0061H
M39003/09-0061H
型号
M39003/09-0061H
描述
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL
数据表
M39003/09-0061H.pdf
交付服务
M39003/09-0061H
内容 *
    M39003/09-0061H 规格
    Part Status Active
    Capacitance 39µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 35V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) 120 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
    Height - Seated (Max) -
    Lead Spacing -
    Manufacturer Size Code D
    Features Military
    Failure Rate M (1%)