M39003/03-0228/TR
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
M39003/03-0228/TR
M39003/03-0228/TR
型号
M39003/03-0228/TR
描述
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL
数据表
M39003/03-0228/TR.pdf
交付服务
M39003/03-0228/TR
内容 *
    M39003/03-0228/TR 规格
    Part Status Active
    Capacitance 390µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
    Height - Seated (Max) -
    Lead Spacing -
    Manufacturer Size Code D
    Features Military
    Failure Rate P (0.1%)