CWR26KB106KCGZ
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
CWR26KB106KCGZ
CWR26KB106KCGZ
型号
CWR26KB106KCGZ
描述
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
数据表
CWR26KB106KCGZ.pdf
分类
钽质电容器
交付服务
CWR26KB106KCGZ
内容 *
    CWR26KB106KCGZ 规格
    Part Status Active
    Capacitance 10µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 350 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2711 (6728 Metric)
    Size / Dimension 0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
    Lead Spacing -
    Manufacturer Size Code G
    Features Military
    Failure Rate C (0.01%)