135D157X9010C2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
135D157X9010C2
135D157X9010C2
型号
135D157X9010C2
品牌
Vishay Sprague
描述
CAP TANT 150UF 10V 10% AXIAL
数据表
135D157X9010C2.pdf
分类
钽质电容器
交付服务
135D157X9010C2
内容 *
    135D157X9010C2 规格
    Part Status Active
    Capacitance 150µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) 3 Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)