109D147X9006F2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 钽质电容器
109D147X9006F2
109D147X9006F2
型号
109D147X9006F2
品牌
Vishay Sprague
描述
CAP TANT 140UF 6V 10% AXIAL
数据表
109D147X9006F2.pdf
分类
钽质电容器
交付服务
109D147X9006F2
内容 *
    109D147X9006F2 规格
    Part Status Active
    Capacitance 140µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2 Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.312" Dia x 0.796" L (7.92mm x 20.22mm)