ZV40K1812601NIR1HT
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
ZV40K1812601NIR1HT
ZV40K1812601NIR1HT
型号
ZV40K1812601NIR1HT
品牌
Bourns Inc.
描述
ZV 40V 10% 1812 NI SN
数据表
ZV40K1812601NIR1HT.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
ZV40K1812601NIR1HT
内容 *
    ZV40K1812601NIR1HT 规格
    SeriesZVHT
    RoHSRoHS
    Energy4.8J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Current - Surge600 A
    Maximum AC Volts40 V
    Maximum DC Volts56 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)74.8 V
    Varistor Voltage (Min)54.4 V
    Varistor Voltage (Typ)68 V
    Capacitance @ Frequency1000 pF @ 1 kHz