VE1206K121R040
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VE1206K121R040
VE1206K121R040
型号
VE1206K121R040
描述
VARISTOR 68V 120A 1206
数据表
VE1206K121R040.pdf
交付服务
VE1206K121R040
内容 *
    VE1206K121R040 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VE
    RoHSRoHS
    Energy0.80J
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge120 A
    Maximum AC Volts40 V
    Maximum DC Volts56 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)74.8 V
    Varistor Voltage (Min)61.2 V
    Varistor Voltage (Typ)68 V
    Capacitance @ Frequency370 pF @ 1 kHz