VE1206K121R035
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VE1206K121R035
VE1206K121R035
型号
VE1206K121R035
品牌
KEMET
描述
VARISTOR 56V 120A 1206
数据表
VE1206K121R035.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
VE1206K121R035
内容 *
    VE1206K121R035 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VE
    RoHSRoHS
    Energy0.60J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge120 A
    Maximum AC Volts35 V
    Maximum DC Volts45 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)61.6 V
    Varistor Voltage (Min)50.4 V
    Varistor Voltage (Typ)56 V
    Capacitance @ Frequency400 pF @ 1 kHz