VC2220K801R075
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VC2220K801R075
VC2220K801R075
型号
VC2220K801R075
品牌
KEMET
描述
VARISTOR 120V 800A 2220
数据表
VC2220K801R075.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
VC2220K801R075
内容 *
    VC2220K801R075 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VC
    RoHSRoHS
    Energy6.2J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Current - Surge800 A
    Maximum AC Volts75 V
    Maximum DC Volts100 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)132 V
    Varistor Voltage (Min)108 V
    Varistor Voltage (Typ)120 V
    Capacitance @ Frequency700 pF @ 1 kHz