VC1812K301R095
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VC1812K301R095
VC1812K301R095
型号
VC1812K301R095
品牌
KEMET
描述
VARISTOR 150V 300A 1812
数据表
VC1812K301R095.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
VC1812K301R095
内容 *
    VC1812K301R095 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VC
    RoHSRoHS
    Energy5.2J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Current - Surge300 A
    Maximum AC Volts95 V
    Maximum DC Volts125 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)165 V
    Varistor Voltage (Min)135 V
    Varistor Voltage (Typ)150 V
    Capacitance @ Frequency340 pF @ 1 kHz