VC1210K251R050
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VC1210K251R050
VC1210K251R050
型号
VC1210K251R050
品牌
KEMET
描述
VARISTOR 82V 250A 1210
数据表
VC1210K251R050.pdf
交付服务
VC1210K251R050
内容 *
    VC1210K251R050 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VC
    RoHSRoHS
    Energy1.7J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Current - Surge250 A
    Maximum AC Volts50 V
    Maximum DC Volts65 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-
    Varistor Voltage (Max)90.2 V
    Varistor Voltage (Min)73.8 V
    Varistor Voltage (Typ)82 V