VC1206K201R011
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VC1206K201R011
VC1206K201R011
型号
VC1206K201R011
品牌
KEMET
描述
VARISTOR 18V 200A 1206
数据表
VC1206K201R011.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
VC1206K201R011
内容 *
    VC1206K201R011 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VC
    RoHSRoHS
    Energy0.60J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge200 A
    Maximum AC Volts11 V
    Maximum DC Volts14 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-
    Varistor Voltage (Max)19.8 V
    Varistor Voltage (Min)16.2 V
    Varistor Voltage (Typ)18 V