VC1206K121R060
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VC1206K121R060
VC1206K121R060
型号
VC1206K121R060
品牌
KEMET
描述
VARISTOR 100V 120A 1206
数据表
VC1206K121R060.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
VC1206K121R060
内容 *
    VC1206K121R060 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VC
    RoHSRoHS
    Energy0.90J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge120 A
    Maximum AC Volts60 V
    Maximum DC Volts85 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-
    Varistor Voltage (Max)110 V
    Varistor Voltage (Min)90 V
    Varistor Voltage (Typ)100 V