VA1812K801R030
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
VA1812K801R030
VA1812K801R030
型号
VA1812K801R030
品牌
KEMET
描述
VARISTOR 47V 800A 1812
数据表
VA1812K801R030.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
VA1812K801R030
内容 *
    VA1812K801R030 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q200, VA
    RoHSRoHS
    Energy3.8J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Current - Surge800 A
    Maximum AC Volts30 V
    Maximum DC Volts34 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)51.7 V
    Varistor Voltage (Min)42.3 V
    Varistor Voltage (Typ)47 V
    Capacitance @ Frequency2200 pF @ 1 kHz