V68ZT20PX10
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V68ZT20PX10
V68ZT20PX10
型号
V68ZT20PX10
描述
VARISTOR 68V 2KA DISC 20MM
数据表
V68ZT20PX10.pdf
交付服务
V68ZT20PX10
内容 *
    V68ZT20PX10 规格
    SeriesZT
    RoHSRoHS
    Energy33J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge2 kA
    Maximum AC Volts40 V
    Maximum DC Volts56 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)74.8 V
    Varistor Voltage (Min)61.2 V
    Varistor Voltage (Typ)68 V
    Capacitance @ Frequency9000 pF @ 1 MHz