V68ZT05PX2855
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V68ZT05PX2855
V68ZT05PX2855
型号
V68ZT05PX2855
品牌
Littelfuse Inc.
描述
VARISTOR 68V 100A DISC 5MM
数据表
V68ZT05PX2855.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
V68ZT05PX2855
内容 *
    V68ZT05PX2855 规格
    SeriesZT
    RoHSRoHS
    Energy0.60J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 5mm
    Current - Surge100 A
    Maximum AC Volts40 V
    Maximum DC Volts56 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)74.8 V
    Varistor Voltage (Min)61.2 V
    Varistor Voltage (Typ)68 V
    Capacitance @ Frequency400 pF @ 1 MHz