V660LU10P
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V660LU10P
V660LU10P
型号
V660LU10P
品牌
Littelfuse Inc.
描述
VARISTOR 1.08KV 2.5KA DISC 10MM
数据表
V660LU10P.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
V660LU10P
内容 *
    V660LU10P 规格
    SeriesLU
    RoHSRoHS
    Energy70J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 10mm
    Current - Surge2.5 kA
    Maximum AC Volts660 V
    Maximum DC Volts850 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)1.188 kV
    Varistor Voltage (Min)972 V
    Varistor Voltage (Typ)1.08 kV
    Capacitance @ Frequency70 pF @ 1 MHz