V420LS40BP
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V420LS40BP
V420LS40BP
型号
V420LS40BP
描述
VARISTOR 665V 6.5KA DISC 20MM
数据表
V420LS40BP.pdf
交付服务
V420LS40BP
内容 *
    V420LS40BP 规格
    SeriesLS
    RoHSRoHS
    Energy160J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge6.5 kA
    Maximum AC Volts420 V
    Maximum DC Volts560 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)720 V
    Varistor Voltage (Min)610 V
    Varistor Voltage (Typ)665 V
    Capacitance @ Frequency600 pF @ 1 MHz