V300LC2PX2855
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V300LC2PX2855
V300LC2PX2855
型号
V300LC2PX2855
描述
VARISTOR 490V 1.2KA DISC 7MM
数据表
V300LC2PX2855.pdf
交付服务
V300LC2PX2855
内容 *
    V300LC2PX2855 规格
    SeriesLC
    RoHSRoHS
    Energy25J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 7mm
    Current - Surge1.2 kA
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts405 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)539 V
    Varistor Voltage (Min)441 V
    Varistor Voltage (Typ)490 V
    Capacitance @ Frequency70 pF @ 1 MHz