V26MLA1210NT.pdf
| Series | MLA |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | 1200J |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Current - Surge | 300 A |
| Maximum AC Volts | 20 V |
| Maximum DC Volts | 26 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 38.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 29.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 34 V |
| Capacitance @ Frequency | 1250 pF @ 1 MHz |