V26MLA0805NA.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 0.30J |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Current - Surge | 100 A |
| Maximum AC Volts | 20 V |
| Maximum DC Volts | 26 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 38.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 29.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 34 V |
| Capacitance @ Frequency | 220 pF @ 1 MHz |