V240ZT05P
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V240ZT05P
V240ZT05P
型号
V240ZT05P
描述
VARISTOR 240V 400A DISC 5MM
数据表
V240ZT05P.pdf
交付服务
V240ZT05P
内容 *
    V240ZT05P 规格
    SeriesZT
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 5mm
    Current - Surge400 A
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V
    Capacitance @ Frequency90 pF @ 1 MHz