V240ZA05PX2855
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V240ZA05PX2855
V240ZA05PX2855
型号
V240ZA05PX2855
品牌
Littelfuse Inc.
描述
VARISTOR 240V 400A DISC 5MM
数据表
V240ZA05PX2855.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
V240ZA05PX2855
内容 *
    V240ZA05PX2855 规格
    SeriesZA
    RoHSRoHS
    Energy7.0J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 5mm
    Current - Surge400 A
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V
    Capacitance @ Frequency90 pF @ 1 MHz