V18MLE0805NT.pdf
| Series | MLE |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Energy | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Current - Surge | - |
| Maximum AC Volts | - |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 28 V |
| Varistor Voltage (Min) | 22 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 25 V |
| Capacitance @ Frequency | 500 pF @ 1 MHz |