V14E40PB1
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V14E40PB1
V14E40PB1
型号
V14E40PB1
品牌
Littelfuse Inc.
描述
RADIAL VARISTOR 14MM ROHS/LEAD F
数据表
V14E40PB1.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
V14E40PB1
内容 *
    V14E40PB1 规格
    SeriesLV UltraMOV™
    RoHSRoHS
    Energy50J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm
    Current - Surge4 kA
    Maximum AC Volts40 V
    Maximum DC Volts56 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)74.8 V
    Varistor Voltage (Min)61.2 V
    Varistor Voltage (Typ)68 V
    Capacitance @ Frequency4000 pF @ 1 MHz