V120MT2B
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-变阻器、MOV
V120MT2B
V120MT2B
型号
V120MT2B
品牌
Littelfuse Inc.
描述
VARISTOR 120V 100A SOD83A AXIAL
数据表
V120MT2B.pdf
分类
TVS-变阻器、MOV
交付服务
V120MT2B
内容 *
    V120MT2B 规格
    SeriesMA
    RoHSRoHS
    Energy0.50J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseSOD-83A Axial
    Current - Surge100 A
    Maximum AC Volts75 V
    Maximum DC Volts101 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)132 V
    Varistor Voltage (Min)108 V
    Varistor Voltage (Typ)120 V
    Capacitance @ Frequency40 pF @ 1 MHz