V05E75AUTO.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 3.0J |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 5mm |
| Current - Surge | 400 A |
| Maximum AC Volts | 75 V |
| Maximum DC Volts | 100 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 132 V |
| Varistor Voltage (Min) | 108 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 120 V |
| Capacitance @ Frequency | 260 pF @ 1 MHz |