TPSMF4L17A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
TPSMF4L17A
TPSMF4L17A
型号
TPSMF4L17A
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD123FL
数据表
TPSMF4L17A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
TPSMF4L17A
内容 *
    TPSMF4L17A 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, TPSMF4L
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSOD-123F
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)18.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.5A