TPSMC16A-VR
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
TPSMC16A-VR
TPSMC16A-VR
型号
TPSMC16A-VR
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
数据表
TPSMC16A-VR.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
TPSMC16A-VR
内容 *
    TPSMC16A-VR 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, TPSMC-VR
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)57.7A