TPSMB15A-VR
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
TPSMB15A-VR
TPSMB15A-VR
型号
TPSMB15A-VR
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214 TR
数据表
TPSMB15A-VR.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
TPSMB15A-VR
内容 *
    TPSMB15A-VR 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, TPSMB-VR
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)24.6A