TPSMA6L22A
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
TPSMA6L22A
TPSMA6L22A
型号
TPSMA6L22A
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO221AC
数据表
TPSMA6L22A.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
TPSMA6L22A
内容 *
    TPSMA6L22A 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, TPSMA6L
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AC, SMA Flat Leads
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-50°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-221AC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.9A