SZNS6A13AFT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SZNS6A13AFT3G
SZNS6A13AFT3G
型号
SZNS6A13AFT3G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA-FL
数据表
SZNS6A13AFT3G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SZNS6A13AFT3G
内容 *
    SZNS6A13AFT3G 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusObsolete
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AC, SMA Flat Leads
    Power - Peak Pulse500W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency1160pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMA-FL
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)27.9A