SZ1SMB33CAT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SZ1SMB33CAT3G
SZ1SMB33CAT3G
型号
SZ1SMB33CAT3G
描述
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB
数据表
SZ1SMB33CAT3G.pdf
交付服务
SZ1SMB33CAT3G
内容 *
    SZ1SMB33CAT3G 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency265pF @ 1MHz
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)36.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A