SZ1.5SMC16AT3G
首页 > 产品展示 > 电路保护 > TVS-二极管
SZ1.5SMC16AT3G
SZ1.5SMC16AT3G
型号
SZ1.5SMC16AT3G
品牌
Littelfuse Inc.
描述
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMC
数据表
SZ1.5SMC16AT3G.pdf
分类
TVS-二极管
交付服务
SZ1.5SMC16AT3G
内容 *
    SZ1.5SMC16AT3G 规格
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)15.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp22.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13.6V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)67A