SMDJE26CA.pdf
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Power - Peak Pulse | 3000W (3kW) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SMC |
| Unidirectional Channels | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 28.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 42.1V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 26V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 71.3A |