SMDJE22A.pdf
| Package / Case | DO-214AB, SMC |
| Power - Peak Pulse | 3000W (3kW) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | - |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | SMC |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 24.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 35.5V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 22V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 84.5A |